Uzaklaştırma Kararı İtiraz Dilekçesi-2023

Uzaklaştırma kararı itiraz dilekçesini sizlerle paylaşıyoruz. Sizlerin de uzaklaştırma kararına itiraz hakkında bir avukata ihtiyacınız olduğunda bizlerle ilerişime geçebilirsiniz.

                                                  KONYA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ’NE

KARARA İTİRAZ
EDEN                                    : Ad – Soyad  (TC kimlik Numaranız )

                                           Buraya Adresinizi Yazınız


KARŞI TARAF                     : …………………. (TC:…………………..)

                                            Buraya Adresi Yazınız

TEBLİĞ TARİHİ                  : ……/…………./2021


KONU                                   : ……………….. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce ………….. Tarihinde 6284 sy. Kanun’un ………………….. maddelerinin ………….. ay  (60 ……………     ) uygulanması kararına ilişkin İTİRAZLARIMDAN İBARETTİR.


İTİRAZLARIMIZ :


1- Müşteki i ile yaklaşık …………….. evliyim ve bu evlilikten ……….. yaşında ve …….. yaşlarında ortak çocuklarımız bulunmaktadır.

2- Şikayet eden karşı taraf Emniyet’e bildirdiği iddialarda tamamen haksız olup gerçeği yansıtmamaktadır.

3- Karşı tarafın iddia ettiği gibi eşime karşı hiçbir şekilde şiddet, tehdit, hakaret, aşağılama ve küçük düşürücü gibi söz ve eylemlerde bulunmadım

4-Müşteki gereksiz ve aslı astarı olmayan hilafı hakikat iddialarda
bulunmaktadır.

5- -Müşteki hala nikahlı eşimdir. Her ne kadar boşanma davası olsa da aramızda, benim kendisine hakaretamiz bir tavrım, onu korkutacak veya üzecek bir hareketim olmamıştır.

**Uzaklaştırma Kararı İtiraz Dilekçesi**


6- ………………….. kalacak yerim de yok. Dışarda kaldım. Bu uzaklaştırma kararı alınınca kıyafetlerimi bile evden alamadan çıkmış oldum. Gerekirse evden de ayrılırım ama bir süre kalacak yer ayarlayana kadar kendi evimde ikamet etmek zorundayım.


7- Sonuç olarak yukarıda anlatılan nedenlerle şikayet eden karşı tarafın beyanları gerçeği yansıtmadığından ve koruma tedbirleri ve evden uzaklaştırma kararı nedeniyle mağdur olduğumdan ve bu karar nedeniyle ekonomik olarak çöküntü yaşayacağımdan Emniyet’in aldığı karara süresinde veya açıkça itiraz ediyorum. İTİRAZIMIN KABULÜ  ve 6284 sy. Kanun’un ……………. maddelerinin …………. Ay (……………. gün) uygulanması kararının KALDIRILMASINA karar verilmesini saygıyla arz ederim.

H. NEDENLER                    :6284 Sayılı Yasa, Yargıtay kararları ve İlgili Mevzuat

DELİLLER                             :Tanık beyanları vs. her türlü deliller

İSTEM SONUCU                : Sonuç olarak yukarıda anlatılan nedenlerle şikayet eden karşı tarafın beyanları gerçeği yansıtmadığından ve koruma tedbirleri ve evden uzaklaştırma kararı nedeniyle mağdur olduğumdan ve bu karar nedeniyle ekonomik olarak çöküntü yaşayacağımdan Emniyet’in aldığı karara süresinde veya açıkça itiraz ediyorum. İTİRAZIMIN KABULÜ  ve 6284 sy. Kanun’un …………………. maddelerinin ……… Ay (60 ………….) uygulanması kararının KALDIRILMASINA karar verilmesini saygıyla arz ederim……./…………./2023

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      İtiraz Eden

EK-1 : ÖNLEYİCİ TEDBİR KARARI FORMU

EK-2 : Kimlik Fotokopisi

Uzaklaştırma kararı ihlali neticesinde, zorlama hapsi almanız halinde; zorlama hapsine itiraz dilekçesi örneği için buraya tıklayabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir