Hakkımızda

Kimdir?

Mehmet Kürşat Kılıç Hakkında:

1995 Gaziantep İslahiye doğumlu Avukat Mehmet Kürşat Kılıç kimdir ? Gaziantep’de doğup büyüyen ve sonrasında Konya’da oldukça güzel hizmetler yapan avukat Mehmet Kürşat Bey hakkında tüm bilgiler burada yer alıyor.

KONYA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

2013 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde üniversite eğitimine başlamıştır. Üniversite Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Eğitiminin yanı sıra, bir çok hukuki seminerlere eğitimci olarak dakatılmıştır. Kısacası Av. Mehmet Kürşat Kılıç mezun olduğu Selçuk Üniversitesi ile bağlarını hiçbir daim koparmamıştır.

1995 yılında Gaziantep İslahiye’de doğmuştur. İlköğrenimini Gaziantep’in Nurdağı İlçesinde tamamlamıştır. Liseyi, Düziçi Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okumuştur. 2013 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde üniversite eğitimine başlamıştır. Üniversite Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Eğitiminin yanı sıra, hukuki seminerlere katılmıştır. Ek olarak Üniversite’de edebiyat ve tiyatro alanlarında çalışmalar yapmıştır.

2017 yılında üniversiteyi tamamlamıştır. Üniversite’yi tamamladıktan sonra 2017 yılında Konya Barosu’nda Avukatlık Stajı’na başlamıştır. Konya Barosu’nda stajını başarı ile tamamlamış, staj süresi boyunca İcra Hukuku, Ceza Hukuku, Aile Hukuku, İdare Hukuku, Borçlar Hukuku alanlarında eğitim ve seminerler almıştır. 2018 yılı Kasım ayında Konya Barosu’nda Avukatlık Ruhsatını almıştır. Halen Konya’da avukatlık yapmaktadır.

Ceza Hukuku, Aile hukuku ve İdare Hukuku alanında makaleler yazmış  ve çalışmaları halen bu alanda devam etmektedir.