iddet-müddetinin-kaldirilmasi-dava-dilekcesi

İddet Müddetinin Kaldırılması Dava Dilekçesi 2024

İddet Müddetinin Kaldırılması Dava Dilekçesi Örneğini sizlerle paylaşıyoruz. Faydalı olması dileklerimizle. İddet müddetinin kaldırılması ile alakalı detaylı bilgi almak için burayı tıklayın.

İddet Müddetinin Kaldırılması Dava Dilekçesi

KONYA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ’NE

DAVACI                               : AD-SOYAD (TC : )

VEKİLİ                   : Av. MEHMET KÜRŞAT KILIÇ

                               Çaybaşı Mah. Furgandede Cad. No: 48/304 Meram/Konya

KONU                   : Bekleme (iddet) süresinin kaldırılması ve evlenmeye izin verilmesi talebimizdir.

AÇIKLAMALAR  :

                               Müvekkil ile eski eşi ………….. Konya  ……… Aile Mahkemesi’nin 2023/……… Esas ve 2023/…………. Karar sayılı dosyası ile ………/………../2023 tarihinde boşanmışlardır. Boşanma kararı ………/………./2023 tarihinde kesinleşmiş ve nüfusa bildirilmiştir. Gerekçeli kararı (EK-1) ile kesinleşme şerhini (EK-2) dilekçemiz ekinde sunuyoruz.

                Şimdi ise müvekkil başka biriyle evlenmek istemektedir. Müvekkilimin en kısa sürede evlenebilmesi ve 300 günlük bekleme süresinin kaldırılması için,  tarafımızca mahkemenize başvurma zorunluluğu hasıl olmuştur.

                Müvekkil gebe değildir. Gebe olmadığının tespiti için mahkemenizce, tensiple birlikte ivedilikle en uygun hastaneden rapor aldırılmasını talep ediyoruz. Öncelikle davamızın kabulü ile 300 günlük İDDET SÜRESİNİN KALDIRILMASINA ve müvekkilin evlenmesine izin verilmesine  karar verilmesini bilvekale talep ederiz.

iddet-müddetinin-kaldirilmasi-dava-dilekcesi

Title

Subtitle

HUKUKİ NEDENLER         : TMK, HMK ve sair ilgili mevzuat.

DELİLLER                              : Konya  ……… Aile Mahkemesi’nin 2023/……… Esas ve 2023/…………. Karar sayılı dosyası (EK-1), Kesinleşme Şerhi (EK-2),  boşanma ilamı, doktor raporu, gebelik testi ve raporu  ve her türlü yasal delail.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda arz ve izah ettiğimiz nedenler ve mahkemenizce re’sen gözetilecek nedenlerle; davamızın KABULÜ ile müvekkilin gebe olmadığının tespiti için mahkemenizce tensiple beraber ivedilikle en uygun hastaneden rapor aldırılması ve neticeten müvekkil hakkında 300 günlük İDDET SÜRESİNİN KALDIRILMASINA ve müvekkilin evlenmesine izin verilmesine  karar verilmesini bilvekale talep ederiz…………/………../2023

                                                                                 DAVACI VEKİLİ

                                                                                        AV. MEHMET KÜRŞAT KILIÇ

Sizler de Konya’da iddet müddetinin kaldırılması davası ile ilgilenen bir boşanma avukatı arayışındaysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir